V ý c v i k

Tréning, výcvik a výchova psa je vynikajúci spôsob ako so psím kamarátom nadviažete veľmi silné puto, pomôžete mu prispôsobovať sa novým veciam a situáciám a v neposlednom rade udržíte seba i psíka v prijateľnej fyzickej kondícii a psychickej pohode.  

Kedy začať

S výchovou je treba začať ihneď ako si šteniatko prinesiete domov, či už ste ho kúpili ako malinké psíčatko od chovateľa alebo ste si priniesli staršieho psíka z útulku. Do výcviku je vhodné dať psíka, až už má zažité určité domáce rituály a najmä, je zvyknutý na "svojho" človeka. Pri šteniatkach doporučujem začať s výcvikom, keď má psík  3,5 - 4 mesiace.

Obsah základného výcviku poslušnosti

  • všeobecná teória, komunikácia so psom, zásady výchovy psa doma a vonku, pes a rodina
  • privolanie psa
  • chôdza na vodítku, chôdza pri nohe, správanie sa na prechádzke
  • zákazový povel - Nesmieš!
  • základné polohy - Sadni!, Ľahni!, Vstaň!,  Stoj!
  • obraty na mieste, obraty za pochodu
  • odloženie psa - povel Zostaň!

V rámci poradenstva ostatná práca so psom - zakladnie náhubku príp. ohlávky, práca s miskou, hygiena, nežratie odpadkov, cestovanie v aute, odstránenie nežiadúceho správania a iné.

Kde cvičíme

Výcvik prebieha u klienta doma. Zameriavam sa predovšetkým na klientov v mestských častiach:  Záhorská Bystrica, Stupava, Marianka, Lamač.  Ostatné okolité mestské časti podľa dohody. Je možné aj cvičenie v Horskom parku či v lesoparku na Železnej studničke.

Na výcvik využijeme aj bežné verejné priestranstvá, ulice a plochy v blízkosti bydliska klienta prípadne bežne využívané mestské parky voľne dostupné obyvateľom a psíčkarom :-)

Kedy cvičíme

Deň, čas a frekvencia výcviku sa určuje po vzájomnej dohode. Počas týždňa výcvik prebieha spravidla po 15.00 hod, počas víkendov a sviatkov podľa dohody. Výcviková hodina trvá 60 minút.

Rešpektujem individualitu

Každý psík je individualita. Zásady výcviku nemožno paušalizovať. Vždy sa snažím voliť prístup k výcviku s ohľadom na vek, aktivitu a energiu psíka.